Camps

AaB Ishockey Efterårsferie Camp 2017 Efterårsferie camp 2017

Tilmeldte spillere hold 1 årgang 04, 05, 06, 07:
1. Lukas Olsen 2007 AaB
2. Mickey Bech 2005 AaB
3. Christian Bech 2007 AaB
Magnus Remmer 2004 AaB Målmand
4. Simon Toribio 2006 AaB
5. Oliver Ly 2006 AaB
6. Jamie Hansen 2007 AaB
7. Tor Ulrik Rasmussen 2004 AaB
8. Lucas Bach 2005 AaB
9. Dannie Thomsen 2004 AaB
10. Nikolai Thomsen 2005 AaB
11. Lucas Eriksen 2004 AaB
12. Ida Søndergaard 2006 AaB
13. Lærke Søndergaard 2004 AaB
14. Magnus Vangsted 2005 FIK
15. Malthe Bech 2005 FIK
16. Jonas Haugaard 2004 AaB
17. Gustav Nørgaard 2005 AaB
18. Mikkel Gordon 2005 AaB
19. Marcos Larsson 2006 FIK
20. Oliver Larsen 2007 AaB
21. Kalle Thorsted 2004 AaB
22. Adam M Larsen 2005 FIK
23. Mike Westmark 2007 FIK
24. Dustin Willhöft 2007 FIK

Tilmeldte spillere hold 2 årgang 01, 02, 03:
1. Philip Nolsøe 2003 AaB
2. Markus Toribio 2003 AaB
3. Daniel Gravesen 2003 AaB
4. Magnus Boesen 2003 AaB
5. Tobias Englund 2003 AaB
6. Jeppe Rickers 2003 AaB
7. Tobias Moll Harstad 2003 AaB
8. Nikolaj B. Kristensen 2003 FIK
9. Carl Birkmose Winding 2003 HIK
10. Jakob Busk 2003 AaB
11. Lasse Olesen 2003 AaB

Pigecamp 2017

Find invitationen via dette link.  Invitation til pigecamp 2017

Deltagere:
  1. Jessica Frederiksen 2006 Rødovre
  2. Laura Rydahl 2002 KSF
  3. Luna Christensen 2006 Herlev
  4. Julie Ellgaard 2004 Herlev
  5. Josefine Frederiksen 2007 AaB
  6. Joan Jelbo 2006 Herlev
  7. Natasja Flarup Holm 2004 FIK
  8. Filippa Enevoldsen 2004 EIK
  9. Ida Søndergaard 2006 AaB
  10. Lærke Søndergaard 2004 AaB
  11. Nynne Harrishøj Schultz 1998 Hvidovre
  12. Natasja Luplau 2006 Hvidovre
  13. Laila Larsen 1990 Hvidovre
  14. Julie Holm Berg 2002 Hvidovre
  15. Melanie Bristorn Billesø 2002 Hvidovre
  16. Signe Fribert 1998 Hvidovre
  17. Malene Elhede 1998 Hvidovre
  18. Julie Mobeck 1982 Hvidovre – Målmand
  19. Catia Luplau 1993 Hvidovre
  20. Ida Ingvorsen 2001 Hvidovre
  21. Katrine Westmark 2001 FIK
  22. Frida Kielstrup 2005 Hvidovre
  23. Nadja Hummel Morell 1992 Hvidovre
  24. Maja Haubenreisser 2003 FIK
  25. Ellen Cecilie Vejre 2002 Hvidovre
  26. Emma Jensen 2000 AaB
  27. Alberte Schlie 2002 EIK
  28. Hannah Aldous 2003 VIK
  29. Sara Iversen 2000 Hvidovre
  30. Naja Falsig Tordrup Rosenkvist 1984 Herning
  31. Kirstine Bram 1989 Herning
  32. Liv Bøgh Brøndberg 2006 Gladsaxe
  33. Julie Tiedjen 2002 Hvidovre
  34. Nicole Do 2003 Herning
  35. Naomi Zonnevijlle 2003 Herlev
  36. Mathilde Friedrich 1994 Herning
  37. Lærke Langhoff 1998 Herning
  38. Nadia Bertelsen 2006 Herlev

AaB Ishockey Sommer Camp 2017

Se første invitation her: AaB Ishockey sommer camp 2017

Yderligere info og mere udførlig invitation kommer senere, når aftaler indgås.

Deltagere:
  1. Maximillian Malmkjaer-Mason 2007 KSF
  2. Danni Bøgh Thomsen 2004 AaB
  3. Espen Salversen 2004 AaB
  4. Marcus Topp 2009 AaB
  5. Nikolai Thomsen 2005 AaB
  6. Mathias Smed 2008 AaB
  7. Magnus Boesen 2003 AaB
  8. Nikolej Suhr Lund 2009 IKA
  9. Sebastian Pedersen 2009 IKA
  10. Felix Nolsøe 2009 AaB
  11. Philip Nolsøe 2003 AaB
  12. Simon Toribio 2006 AaB
  13. Frederik Bech 2008 AaB
  14. Christian Bech 2007 AaB
  15. Mickey Bech 2005 AaB
  16. Noah Christian Braa Bak 2008 AaB
  17. Oscar Rytz 2008 AaB
  18. Louis Rytz 2008 AaB
  19. Buster Sørensen 2009 AaB
  20. Mads Hatting Pugholm 2008 AaB
  21. Jonathan Ranum 2007 AaB
  22. Olivia Ranum 2008 AaB
  23. Lukas Olsen 2007 AaB
  24. Markus Olsen 2010 AaB
  25. Lucas Cilan Hjorth Jensen 2007 AaB
  26. William Melhedegård Hovgaard 2009 Amar Jets
  27. Esben Rishøj 2008 AaB
  28. Vanessa Hansen 2009 AaB
  29. Jamie Hansen 2007 AaB
  30. Anja Poulsen 2008 Amar Jets, målmand
  31. Simon Nordentoft 2009 Amar Jets
  32. Villads Horsfeldt 2009 Amar Jets
  33. Bertram Erntgaard 2009 Amar Jets
  34. Filippa Røge Petersen 2009 Amar Jets
  35. Fernando Essenbæk 2009 Amar Jets
  36. Magnus Bergmann 2010 Amar Jets
  37. Arthur Karlsen 2009 Amar Jets
  38. Linus Nymand-Hein 2009 Amar Jets
  39. Laurits Stryn-Hajslund 2009 AaB
  40. Mathias Heintzelmann 2008 AaB
  41. Oskar Bakgaard 2009 AaB
  42. Anton Shishkin 2008 AaB
  43. Elias Nolot 2008 AaB
  44. Sebastian Hviid 2008 AaB
  45. Emil Birch Christensen 2008 AaB
  46. Marie-Louise Krogh Grande 2006 AaB, målmand
  47. Peter Krogh Grande 2008 AaB
  48. Rasmus Krogh Grande 2008 AaB
  49. Aleksander Blomster Odoom 2008 Amar Jets
  50. Lucas Kjelgaard Larsen 2008 FIK
  51. Josephine Schjellerup 2009 Amar Jets
  52. Anton Sjursen Skovhus 2008 AaB
  53. Magnus Steiness 2006 AaB, målmand
  54. Thor Hansen 2008 AaB
  55. Malthe Hansen 2006 AaB
  56. Markus Heinrich Toribio 2003 AaB
  57. Oliver Villadsen 2004 AaB
  58. Tobias Villadsen 2006 AaB
  59. Oliver Haldrup Almskov 2003 AaB
  60. Jonas Haugaard 2004 AaB
  61. Daniel Buus Gravesen 2003 AaB
  62. Lucas Eriksen 2004 AaB
  63. Teis Larsen, 2004, Winona, Winhawks, Minnesota, USA
  64. Hans Larsen, 2002, Winona Winhawks, Minnesota, USA
  65. Andreas Nielsson 2003 AaB
  66. Mikkel Gordon 2005 AaB
  67. Christian Nielsen 2003 AaB
  68. Otto Haue 2005 AaB
  69. Mads Frederiksen 2003 AaB
  70. Lasse Olsen 2003 AaB
  71. Kristoffer Thorhauge 2006 AaB
  72. Gustav Nørgaard 2006 AaB
  73. Lucas H. Christensen 2006 AaB
  74. Oliver Ly 2006 AaB
  75. Oliver Larsen 2007 AaB
  76. Victor Vestergaard 2004 AaB
  77. Jakob Aarøe 2003 AaB

 

AaB Efterårsferie Camp 2016

Hold 1 U11-U13:
  1. Oliver Villadsen AaB U13
  2. Tobias Villadsen AaB U11
  3. Jonathan Ranum AaB U11
  4. Christian Bech AaB U11
  5. Mickey Bech AaB U13
  6. Lucas Cilan Hjorth Jensen AaB U11
  7. Lucas Odgaard Sørensen AaB U11
  8. Nikolai Thomsen AaB U13
  9. Danni Bøgh Thomsen AaB U13
  10. Oliver Larsen AaB U11
  11. Lukas Olsen AaB U11
  12. Kristoffer Thorhauge Jacobsen AaB U11
  13. Lucas Eriksen AaB U13
  14. Lucas Hoven Christensen AaB U11
  15. Oliver Ly AaB U11
  16. Jamie T D Hansen AaB U11
  17. Kalle Thorsted AaB U13
  18. Simon Toribio AaB U11
  19. Mikkel Gordon Friis Pedersen AaB U13
  20. Jonas Østergaard AaB U13
  21. Magnus Agerbo Jakobsen AaB U13
  22. Ida Søndergaard AaB U11
  23. Lærke Søndergaard AaB U13
  24. Frederik Rundh AaB U11
  25. Daniel Yin AaB U13
  26. Kristers Steinberga AaB U13
  27. Jonas Haugaard AaB U13
  28. Malthe Hansen AaB U11
  29. Nicholas Ehlers AaB U13
  30. Gustav Nørgaard AaB U11
  31. Benjamin Marley Whitman RIK U13
Hold 2 U15-U17:
  1. Nikolaj B. Kristensen AaB U15
  2. Frederik Dahl Maix AaB U17
  3. Lasse Olesen AaB U15
  4. Andreas Schou Nielsson AaB U15
  5. Jacob Møller Jensen AaB U15
  6. Lasse Laumand AaB U17
  7. Markus Toribio AaB U15
  8. Frederik Kristiansen AaB U17
  9. Oliver Haldrup Almskov AaB U15
  10. Magnus Boesen AaB U15
  11. Jakob Busk Aarøe AaB U15
  12. Philip Nolsøe AaB U15
  13. Jeppe Rickers AaB U15
  14. Sebastian Uldal VIK U15
  15. Mats Simoni Nielsen AaB U17
  16. Jonathan Brinkman AaB U17
  17. Anders Larsen AaB U15
  18. Tobias Moll Harstad AaB U15
  19. Aleksander Kjær AaB U15
  20. Nikolaj Voldmester Gentofte Stars U15
  21. Benjamin Åkesson AaB U17
  22. Jacob Albæk VIK U15
  23. Jonas Brøndberg AaB U17
  24. Mads Hvid Esmann AaB U15
  25. Alexander Bobko  AaB U17